Seminarium Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego – zaproszenie

Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, Koordynator Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego zaprasza do udziału w seminarium Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego które odbędzie się w dniu 14 listopada 2018 roku o godz. 9.30 w Hali Targowej przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie (Sala konferencyjna B1). Seminarium jest organizowane w ramach XI  Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS 2018, które zostały objęte patronatem branżowym przez Lubelski Klaster Ekoenergetyczny.

Celem seminarium jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami związanymi z energetyką odnawialną i poprawą efektywności energetycznej, w szczególności: działaniami wspierającymi rozwój energetyki na poziomie lokalnym; ideą rozwoju budownictwa pasywnego; zarządzaniem gospodarką energetyczną w budynkach; zagadnieniami ochrony Ppoż. w instalacjach fotowoltaicznych, wykorzystaniem odpadów drzewnych oraz zagospodarowaniem gruntów marginalnych na cele energetyczne.

Zapraszamy również do odwiedzenia stoiska Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego nr 79 podczas targów w dniach 13-15 listopada 2018 roku.

Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.

W przypadku dodatkowych pytań związanych z udziałem w seminarium proszę o kontakt pod nr tel 887 200 020 (Małgorzata Gałczyńska).

Program seminarium

Godz. 9.30 – 9.40

Powitanie uczestników – Dr inż. Henryk Łucjan, Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny – Koordynator Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego

Godz. 9.40 – 10.00

Lubelski Klaster Ekoenergetyczny – działania na rzecz wykorzystania OZE – i poprawy efektywności energetycznej

Małgorzata Gałczyńska, Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny

Godz. 10.00 – 10.30

Inteligentna lokalna energetyka – przykłady dobrych praktyk na świecie – Barbara Baj-Wójtowicz, ECO-FARM Sosnówka Sp. z o.o.

Godz. 10.30 – 10.50

Budynki pasywne – fakty i mity – Anna Woroszyńska, Ciepły Dom Pracownia Inżynierska Anna Woroszyńska

 Godz. 10.50 – 11.30

Zintegorwane zarządzanie gospodarką energetyczną w budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach przemysłowych –

Tomasz Zachariasz, Pracownia Informatyki NUMERON Sp. z o.o.

Godz. 11.30 – 12.00

„Ochrona Ppoż. – awaryjna dezaktywacja instalacji fotowoltaicznej” – Henryk Palak, Eco-energia Sp. z o.o.

Godz. 12.00 – 12.30

Europejska Platforma Odpadów Drzewnych – najlepsze praktyki w gospodarce odpadami drzewnymi – Dr Magdalena Borzęcka, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach

Godz. 12.30 – 12.50

Uprawa biomasy przemysłowej na gruntach marginalnych. Nowe możliwości dla Lubelszczyzny – Dr hab. Rafał Pudełko, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach

Godz. 12.50 – 13.10

Uwarunkowania produkcji energii z biomasy rolniczej – Prof. dr hab. Bogdan Kościk