Lubelski startup Plantalux Sp. z o.o. podpisał umowę o współpracy z Sultan Qaboos University w Muskacie

W październiku 2016 roku Przedstawiciele lubelskiego startupu Plantalux Sp. z o.o. spędzili tydzień w Muskacie. Podróż była możliwa dzięki zaproszeniu przez omańską firmę willGate, z którą startup podpisał wcześniej list intencyjny, określający ramy wspólnego wejścia na rynki krajów arabskich. Wizyta w Omanie zaowocowała podpisaniem umowy potwierdzającej podjęcie współpracy Plantalux Sp. z o.o. z Sultan Qaboos University w Muskacie. Celem współpracy są prace rozwojowe nad hodowlą roślin pod osłonami w niesprzyjających warunkach.

Plantalux Sp. z o.o. swoją działalność rozpoczął przy wsparciu Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny, Koordynatora Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego. Spółka zajmuje się rozwojem innowacyjnego systemu zarządzania produkcją i oświetleniem do szklarni.