Lubelski Klaster Ekoenergetyczny – pomost współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i naukowcami

W dniu 3 lutego 2017 roku na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej odbyły się Zimowe Warsztaty Doktoranckie, które zostały objęte patronatem przez Lubelski Klaster Ekoenergetyczny i Fundację Rozwoju Lubelszczyzny – Koordynatora Klastra. Jeden z wykładów inauguracyjnych wygłosiła Pani Małgorzata Gałczyńska z Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny. Wykład był poświęcony działalności Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego w zakresie inicjowania i rozwoju współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i naukowcami. W spotkaniu uczestniczyło około 60 doktorantów, których prace dotyczą m.in.:  zagadnień związanych ze zliczaniem energii z pomp ciepła, ujęcia generacji rozproszonej w perspektywie funkcjonowania systemów energetycznych, pracy sieci niskiego napięcia z udziałem dużej ilości mikroźródeł, zwiększenia wydajności diod LED  w oświetleniu ulicznym, sterowania instalacjami prosumenckimi oraz zabezpieczeń elektrycznych przy OZE.