Lubelski startup Plantalux uczestniczy w Projekcie Katalizator Rozwoju Firmy i CVC Young Innovator Awards

Lubelski startup Plantalux Sp. z o.o., który swoją inkubację rozpoczął pod skrzydłami Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny – Koordynatora Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego w ramach Platformy Connect, został zakwalifikowany do prestiżowego programu Katalizator Rozwoju Firmy i CVC Young Innovator Awards. Projekt jest realizowany przez Youth Business Poland (YBP) w partnerstwie z CVC Capital i PwC. YBP od początku swojej działalności udzieliło wsparcia w rozwoju ponad 600 firm. W spotkaniu inaugurującym program, które odbyło się w siedzibie PwC w Warszawie w dniu 18 listopada 2016 roku, wziął udział Pan Jakub Lachowski – Prezes Zarządu Plantalux Sp. z o.o. (widoczny na zdjęciu z lewej strony w towarzystwie Pana Adriana Migonia – Prezesa YBP).

Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, która jest partnerem Platformy Connect wspiera inicjowanie i rozwój startupów. Dzięki wsparciu Fundacji 9 spółek zostało zakwalifikowanych do procesu inkubacji w ramach Platformy Connect. Udział w projekcie umożliwi im ubieganie się o wsparcie finansowe na rozwój działalności gospodarczej. Poza Spółką Plantalux, która zajmuje się systemem zarządzania produkcją i oświetleniem do szklarni z Lubelskiego Klastra Ekoengetycznego wywodzi się także MKM Energia, która rozwija działalność związaną z oszczędną kotłownią i systemem zarządzania ogrzewaniem. W skład portfela spółek wspieranych przez Fundację wchodzą również: Ultramoto (części do motocykli z lekkich i wytrzymałych materiałów), iContent (zarządzanie działaniami marketingowymi w sieci), APA Laboratory (kosmetyki indywidualne), Motorro (wyszukiwarka cen dla hurtowni i serwisów motoryzacyjnych), Bascoglass (zbrojenie kompozytowe), EKA Concept (opaska elastyczna) i reFoldIt – białka (skręcanie białek).